Na ukázku reakce klientů střeleckých kurzů

Umíte střílet, jen o tom nevíte!

Josef Španer  balíček č.1 + Taktická brokovnice

„Na vánoce mě překvapil dárek v podobě voucheru na výuku střelby z krátké zbraně. Za život jsem měl jen pár možností si vystřelit, takže jsem byl mírně nervózní z toho, co mě bude čekat. Po prvním telefonátu a domluvení termínu se nervozita změnila v napětí a příjemné očekávání.
Na střelnici Radim prokázal úžasnou profesionalitu a dobré lektorské schopnosti, jejichž výsledkem je, že přesně vím, jak bezpečně manipulovat se zbraní, jak zastavit útočníka a hlavně jak trefit 10. Hodně jsem si užil, jak jsme postupně odladili chyby, které mi bránili v přesné střelbě.….až jsem byl na sebe oprávněně hrdý. A Radimovi vděčný za dobré vedení! Jako bonus jsem měl možnost vyzkoušet poloautomatickou brokovnici. Takže se těším na další setkání na střelnici. Napřístě se rád naučím zacházet s dlouhou zbraní.“

Ing. Arch. Jiří Müller balíček č.1 + PPŠ 41 

„Skvělá zkušenost. Asi rok a půl jsem zbraň nedržel v ruce a Radimův přístup a školení na střelnici mi vrátilo důvěru a chuť začít pravidelně trénovat. Jednoduché, věcné a snadno pochopitelné. Sám jsem nevěřil, že je možné za hodinu a půl s minimem odstříleného v minulosti nastřílet většinu střel do středu (i jednoruč levačkou).
Už se těším na pokračování!!!“

Silvia Suto dlouhá a krátká zbraň + brokovnice 

„S Radimem jsem poprvé střílela před nějakými sedmi nebo osmi lety, bylo to z pistole Glock 9mm a útočné pušky vz. 58. Poté jsem se pár let ke střílení nedostala, ale když jsem se přihlásila do aktivních záloh Armády ČR, napadlo mĕ oprášit střelbu a zopakovat si zásady bezpečné manipulace se zbraněmi, abych do Vyškova jela teoreticky i prakticky

připravená. Proto byla oživovací lekce od Radima mojí jasnou volbou. Radim je jedním z těch mála instruktorů s přirozeným talentem, ale i hlubokou psychologickou přípravou a kdokoliv, i největší skeptik, se v jeho rukách promění v Butche Cassidyho nebo neskrotného Djanga. Člověka zbytečně nestresuje, dodá úžasné sebevědomí, ale i zautomatizuje zásady bezpečné manipulace se zbraní a střelba se stane adrenalinovým zážitkem, který v člověku ještě pár dnů rezonuje.
Stříleli jsme opět z Glocka, z legendárního Kalašnikova (hodně podobného našemu vz.58) a nakonec jsem pro zábavu ještě brokovnicí Maverick rozstřílela útočícího zombíka na padrť. Před odjezdem na výcvik mám v plánu ještě další lekce na dlouhé zbraně, láká mě kulomet a sniperská puška Dragunov.

Ivo Pfeifer dlouhá a krátká zbraň 

Nikdy předtím jsem ještě nestřílel na střelnici a tak jsem byl při přípravě nervózní a nevěřil, že vůbec dokážu trefit terč. Přístupem a vedením pana Radima Kostaňuka v průběhu celého kurzu ze mě nervozita postupně opadla. Způsoby střelby se u každé zbraně vždy měnily včetně zkoušky střelby jednoručně. Otvory po střelách přibývají, terče se rychle mění a neúprosný čas ukončuje kurz, který jsem dostal od manželky jako dárek😊.

Chtěl bych poděkovat ještě jednou panu Radimovi Kostaňukovi za jeho osobitý přístup a vedení, moc jsem si to užil a někdy se opět určitě sejdeme na střelnici.

Patrik P. Balíček č.1   + kulomet RPK

„Výcvik střelby předčil má očekávání. Měl jsem možnost se dozvědět vše o střelbě a co s ní souvisí. Lekce se uskutečnila dle domluvy a jednání instruktora bylo na profesionální úrovni. Můžu vřele doporučit.“

Ing. Jana Čančarová Balíček č.1 +2

„Už dlouho jsem chtěla zažít ten pocit, kdy držím v ruce pistoli. Takovou tu opravdickou.

Radim o tom mluvil už před pár lety, ale stále nebyl čas, nebo do toho něco přišlo. Až letos, v květnu, když jsem se odstěhovala z Prahy, jsme našli společný termín.

Byl to zvláštní pocit, když jsem vstupovala do podzemí a kolem mě samé zbraně a ještě víc zvláštní  pocit to byl  když jsem držela zbraň poprvé v ruce.

Přišli obavy, strach, ale Radim je fakt super. Všechno mi vysvětlil a uklidnil mě. Po vystřílení  několika ran jsem tu zbraň držela jako by to byla samozřejmost. Maluji obrazy mandal. Moje kamarádka mi napsala, když jsem ji poslala fotku a video jak střílím…

„Můžeš mi říct, jak taková něžná, éterická žena se může objevit na střelnici? Kolem tebe  mandaly, čakry, barvy, růženíny a ty tam střílíš jako James Bond?“

To je přesně ono. I spousta chlapů si myslí, že ženská patří jen k dětem  a  k plotně. Takže dámy, pokud vás to jen trochu láká, běžte do toho a zkuste si zastřílet z opravdické  zbraně. Měla jsem obavu, že netrefím ani terč. Nosím brýle na blízko, takže zamířit bez brýlí je problém.

Radim mi vysvětlil svoji metodu a uklidnil mě. „Když mě poslechneš a budeš střílet přesně podle mých pokynů, trefíš desítku.“ A měl pravdu. Stačí potlačit svoje ego, dbát pokynů  a mých prvních 5 ran bylo přesně do desítky. Byl to neskutečný zážitek. Už teď vím, že jsem nebyla s Radimem na střelnici naposledy.“

Marcel S. Balíček č.3  Zbraně 2.světová válka

„Objednal jsem si program střelby „Zbraně druhé světové války„. Střelby probíhaly na vzdálenost 100m. Střílelo se z takových zbraní, jako lehký kulomet Děktarjev, německý opakovací Mauser 98K s optikou, či druhoválečný opakovací Mosin s optikou atd. Nejlepší střelba byla z kulometu Děktarjev. Je to zbraň zajímavé konstrukce s velkým plochým zásobníkem. Střelba z něj byla velmi komfortní, přesná a s minimálním zpětným rázem.

Děkuji panu Radimu Kostaňukovi za velmi odborný a profesionální přístup. Tento program všem doporučuji!“

Filip L. Balíček č.1 +2

„Jako občasný hráč stříleček a fanda EDC a připravenosti, jsem byl nadšený, když přišlo překvapení k narozeninám – kurz střílení! Zbraň jsem do té doby viděl naživo pouze jednou, a tak ocitnout se ve střelnici s profesionálním střelcem a třemi zbraněmi – Glock 7, AK47 a brokovnicí už byl zážitek sám o sobě!

První zkušenosti s těmito zbraněmi mi opravdu otevřely oči – recoil, držení těla, váha zbraně, soustředění, hluk, a míření byly úplně nové zkušenosti které si člověk uvědomí až když poprvé zmáčkne spoušť.
Radim vždy detailně vysvětlí cvičení, následuje střelba na terče na různé vzdálenosti, a poté hned probereme vystřílený zásobník a na co se soustředit při dalším. Zlepšení tedy člověk vidí doslova před očima. Zásobníků padl nespočet a na konci jsem se jenom divil, jak to, co mi ještě před chvílí přišlo úplně nedostupné, je najednou nesrovnatelně familiárnější!“

Mgr. Štěpán balíček č.1 + Samopal

„Jsem rád, že má první výuka střílení proběhla s instruktorem jako je Radim. Po úvodních chvilkách věnovaných bezpečnostním instrukcím se šlo hned k samotnému střílení. V žádný moment jsem se při výuce necítil nervózně či nekomfortně, kurs jsem si maximálně užil! Neustálým stupňováním obtížnosti střelby, jako např. pudovou střelbou, mě Radim nutil překonávat nové překážky při střelbě, což mě velmi bavilo. Možnost střelby z vojenské techniky používané v průběhu 2. světové války ke konci kurzu byla pro mě, jako fanouška historie, velmi příjemné třešnička na dortu!“

Marcel Svoboda podruhé. Lehký kulomet + brokovnice

„Moje druhé střelby byly velmi zajímavé“. Pan Kostaňuk mi představil zbraně, ze kterých budeme střílet. Seznámil mě s konstrukcí, údržbou a zacházením s těmito zbraněmi: samopal vz.58, samopal AK-47 Kalašnikov, americká brokovnice a vrcholem kursu byl předválečný lehký kulomet.

Přesná a příjemná střelba byla z našeho samopalu SA 58 (kmenové zbraně Československé lidové armády). Podobně příjemná střelba byla i z Kalašnikova. Zajímavý zážitek byl i u obsluhy a střelby z brokovnice.

Ale opravdovým zážitkem bylo zastřílet si z lehkého kulometu. Naprosto komfortní a přesná střelba s velkým zvukovým a kouřovým projevem. Kdo miluje vůni střelného prachu, přijde si v tomto neopakovatelném střeleckém kursu opravdu na své. Děkuji ještě jednou našemu střeleckému instruktorovi panu Kostaňukovi, za skvělý přístup při instruktáži a při střelbě. Tento kurs si rozhodně objednejte!

Jana Dobrkovská balíček č.1 + Brokovnice

Radime, moc děkuji za dnešní lekci . Moc jsem si své seznámení se střelbou užila. Poprvé v životě jsem držela zbraň v ruce a samotnou mě překvapil výsledek. Hned jsem střílela desítky a devítky. Díky za super vedení, trpělivost a přístup. Přijdu ráda zase

Bc. Jakub Melichar balíček č.1 + brokovnice

Jsem moc rád, že má druhá střelba v životě proběhla právě pod vedením Radima. Ihned jsem pochopil, co je při střelbě skutečně důležité a význam “ego” si budu pamatovat hodně dlouho. Už po pár minutách jsem byl schopen trefit “desítky” a předčilo to tak všechna má očekávání. Pokud se někdo chce naučit efektivně střílet v podstatě za pár minut, nemačkat se někde na hromadné střelnici a získat sebejistotu a kvalitní základy, je to přesně pro Vás. Kurz s Radimem všem doporučuji!“

?

Mgr. Petr Medek ( mluvčí Ministerstva obrany ČR v letech 2014-17 ) balíček č.1+2

„Pokud se chcete postavit před terč, slepě mačkat kohoutek, prostřílet pár zásobníků a jít domů, pak se poohlídněte jinde. Střílet s Radimem je o něčem jiném“.

Ono totiž každá mince má dvě strany a praxi musí předcházet (chtě nechtě) i špetka teorie. A pokud je to navíc teorie, díky které nelítají kulky do všech směrů, ale přesně do středu, tak je to win win. Jakože dvakrát výhra pro vás.

Slovo „ego“ od Radima slyšíte prakticky před každou střelbou. Protože právě ego posílá kulky mimo terč. Tady se jdete něco naučit, ne se předvádět.

A když se k tomu připojí i pár slov o každé zbrani, její historii, konstrukci, slabinách a silných stránkách, dostáváte full package, který vás prostě nemůže nebavit.

 

Hana Smoluchová balíček – individual

„Nikdy v životě by mě nenapadlo, že si vyzkouším, kromě pistole i střelbu z krátkých a dlouhých zbraní. Pod vedením lektora pana Radima Kostaňuka jsem tuto zkušenost získala. Díky jeho způsobu výuky jsem hned napoprvé trefila desítku!Před zbraněmi mám velký respekt.

Ke střelbě přistupuji s pokorou a uvědoměním si, že držím v ruce zbraň, která může ublížit nejen okolí, ale i mě samotné. Pan Radim Kostaňuk je profesionál, je to člověk, který i za pár hodin na střelnici z vás „vydoluje“ maximum a díky jeho přístupu dnes pohlížím na zbraně jinak. Ne jako na smrtící kusy oceli, ale naopak, novou zkušenost se zbraněmi beru jako novou výzvu a nového koníčka“.

Jaroslav Vokurka (rozhlasový moderátor) balíček individual

„Vždy jsem měl dojem, že umím střílet, že když se budu soustředit, budu trefovat terč do černého.
Když jsem poprvé přišel na střelnici, vysvětlili mi, že to nejde, že to neumím a já opravdu nic netrefil, což pro mě bylo velkým zklamáním.
Ve chvíli, kdy mě Radim, se kterým spolupracuji v jiných oblastech, pozval ke střílení, byl jsem po předchozích zkušenostech trochu skeptický ale nechal jsem se zlákat unikátními zbraněmi, které bych si mohl vyzkoušet.
Na střelnici mě čekalo velké překvapení, Radim, mě začal utvrzovat v mé původní domněnce, že střílet umím a když si „nebudu překážet“ půjde to! A světe div se, ze stovek střel, které jsem ten den vystřílel, jich šlo jen pár mimo terč, většina však do černého!!!!
Za několik hodin jsem odcházel ze střelnice se skvělým pocitem, že to tam je a když budu chtít, můžu to rozvíjet anebo, nedej bože, použít.
To nejdůležitější pro mě však je, že jsem domů nešel zhrzený, že to neumím ale nadšený a spokojený!!! Radime Díky!!!“

 

Vojtěch Haša  – Klient z Austrálie, balíček individual

„Thank you Radim for a wonderful experience at the shooting range. Your teaching technique is easy going and very intuitive, but moat importantly really works!! I had a great time and your _very_ wide range of weapons was great fun to try out. Definitely looking forward to next time!!“.

?

Jakub Telenský balíček č.1 + Dagunov SVD

„Střelba s Radimem byla opravdu zážitek! Skvělé zbraně, unikátní technika střelby, podrobná instruktáž k jednotlivým zbraním. Střílelo se na několik tipů terčů všemi možnými způsoby. Už se těším na další setkání.“

Marcel Svoboda balíček č.1 + Mauser 98K

„Myslel jsem si, že to nedokážu. Nakonec jsem se odvážil a objednal si střelecký kurz u Radima Kostaňuka. Pan Kostaňuk je opravdový odborník na zbraně, vynikající učitel střelby. Vysvětlí Vám, jak zbraně fungují, jak se udržují. Taky Vás proškolí z bezpečnostních zásad zacházení se zbraněmi a jdete na střelbu. Já jsem měl to štěstí, že jsem si mohl vyzkoušet střelbu z pistole 9mm a taky si vyzkoušet skvost – německou pušku Mauser z 2. světové války. Byl to opravdový zážitek! Nemohl jsem ani uvěřit tomu, že jsem nejen trefil terč, ale střílel jsem i desítky!!

Tímto děkuji panu Kostaňukovi za citlivý individuální přístup při střelbách a Vám všem doporučuji, abyste si objednali kurs střelby. Budete určitě spokojeni a věřím, že se budete na střelnice s panem Kostaňukem často vracet.“

?

Bc. Jakub Pospíšil

„Musím říci, že jsem si myslel, že jsem dobrý střelec, ale po několika výstřelech jsem zjistil, že střílení ze vzduchovky do terče je to na míle daleko. Díky Radimovi a jeho coachingu jsem po několika minutách zoufalosti přešel do super zážitku a trefování cílů tam, kam jsem chtěl. Všem vřele doporučuji.. Radim je opravdu špička a jeho forma podání je skvělá a nenásilná.. už se těším na další střílení!!!“

Lenka Gruberová

Majitelka skvělého solárního a kosmetického studia Sun Pretty,které najdete na ul. Maňákova 798, Praha 9.

„Byla jsem střílet poprvé a po cca hodině už jsem byla schopna střílet velice přesně do terče, a to jak s dlouhou tak i krátkou zbraní. Střílení jsem si moc užila!!! Doporučuji.“

?

Ing. Jiří Novák

Děkuji Radimovi Kostaňukovi za lekci střelby z krátké i dlouhé zbraně. I když jsem doposud žádnou zbraň nikdy nedržel v ruce, Radim mi dokázal během velmi krátké chvíle vysvětlit, ukázat a hlavně mě naučit bezpečné ovládání zbraně a velmi přesnou střelbu. Radimova inovativní metoda výuky je velmi efektivní, kdy nenásilnou formou dokáže více méně od první chvíle ukázat, že střelba může být vlastně poměrně přirozená činnost. Děkuji za efektivně strávené dvě hodiny, po kterých jsem schopen použít několik druhů zbraní.

Karin Říhová

„Ze zbraní mám respekt a docela jsem se bála, ale po chvilce jsem zjistila, že umím opravdu střílet a také rovnou trefovat terč, byl to opravdu silný zážitek, určitě půjdu znova, děkuji.“